TAM OTOMATİK

TAM OTOMATİK

28 Şubat 2012 Salı

BİT

Bu sene İstanbul'dan kış  eksik olmadı hiç çetin bir kış mevsimi yaşıyoruz. Gerçi sabah kar vardı öğlen kızımı okula yolcu ederken camdan kafamı çıkardığımda hava  güneşliyde şimdi ise tekrar kar yağıyor.Havasına da kızına da güvenilmiyor kurban olduğum şehrin:)))


Eskiler kar yağarsa hastalık olmaz bit (adını yazarken bile kafam kaşınıyor) olmaz derlerdi. Ama malesef hastalıkta bitte kol geziyor. Geçen aksam kızım okuldan geldi 'anne sana bişey söyliycem ama heyecanlanma hemen saldırma' dedi. Ben telaşe müdürü çocugu soru yagmuruna tuttum. Noldu cabuk söyle vs vsss
Meğersem ögretmen İstanbul genelindeki okullarda bit( bak yine kasındım) salgını var anneleriniz önlemini alsın demiş. Aman Allahım bit mi? Sana gecerse naparım ben nasıl arındırırım saçlarından sakın okulda kimseyle sarılma fazla samimi olma kafasını kasıyan biri varsa onunla hiiiiiiiiç muhatap olma  diye bir sürü direktif verdim çocukcağıza.:))) Versem nolur çocuk bu okulda anneyi mi takar sanki.
Her aksam ve sabah rutin bit kontrolleri var  bizim evde artık ... Kızımın sacları çok gür olduğu için bu korkum bide anasınıfına giderken yaşamış olduğumdan korkum tecrübeyle sabitlenmiştir yanii

Akşam eşime anlattım o kadar rahatki sen naparsan yap geçeceği varsa  geçer diyooooo
Allahtan kızımın sıra arkadaşı  erkek çocugu neyse burdan yırttım diyorum kendi kendime ve veli arkadaşı arayıp nolur sende dikkat et falan diyorum ama baktım ki o benden de pipirikli biraz içim rahatlıyor. Aksam nerdeyse tüm reklam kusaklarında bit sampuanları spreyleri falan gördüm algıda seçicilik mi dersiniz bilemiycem ama ben hemen komplo teorileri ürettim :))) Kesin bir bit sampuanı firması falan gelip her okuldan bir çocuğun başına atmıştır böylece tüm okula yayılmıstır diye senaryolar yazıyorum kafamda bunu eşime söylediğimde ise cevap:Hastasın sen yaaa git bi doktora görün !!!!!!!!!!!
Bitsiz günler :))))
Bu arada bende ilkokula giderken bitlenmiştim ve annem benim kafama Eminönünden aldığı tarım ilacından sıkmıstı bide gaz mı ne dökmüştü sonra saçımı bir tülbentle sıkıca baglamıstı :)))) Sonrası ise banyoya sokup nerdeyse kaynar denecek bir sıcaklıktaki suyla haslamıstı kafa mı.

Merak eden varsa söyleyeyim özannem benim
canım annem bu hasta ruhluluk senden bana geçti sanırım :)))))))))))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yazan elleriniz dert görmesin inşAllah :)